GYN

Co by žena měla znát když je jí    let.  
Aktuální články:
Prekoncepční péče
O těhotenství, o kvalitě vývoje plodu a průběhu těhotenství se rozhoduje dávno před tím, než žena přijde do jiného stavu. Ženy by měly upravit svou životosprávu a zkontrolovat zdravotní stav v zájmu plánovaného těhotenství a průkazka prekoncepční péče je  skvělou pomůckou... 
Zhoubný nádor prsu
je v současnosti nejčastějším onkologickým onemocněním u žen. Přijde-li se na něj brzy, je zcela vyléčitelné. 
Víme, co udělat proto, abychom nepřišly k odborníkovi pozdě? V současnosti žije v České republice asi přes 40 000 žen u nichž byla diagnostikována rakovina prsu... 
Nitroděložní tělísko (IUD)

se zavádí do děložní dutiny. Tvar tělíska je přizpůsoben tvaru děložní dutiny a tomu, aby bezpečně setrvalo ve správné pozici. V dutině děložní tělísko vyvolává reakci uvolňující látky, které působí proti oplodněnému vajíčku a spermiím. Je narušen pohyb spermií  i transport vajíčka a snižuje se schopnost spermií oplodnit vajíčko.

Cytologické vyšetření  

slouží k odhalení nádorových a přednádorových změn. Je základem gynekologické preventivní prohlídky a každá žena byť je bez potíží by toto vyšetřená měla podstoupit každý rok.

Klimaktérium

znamená období bezprostředně před posledními měsíčky v životě ženy a do jednoho roku po nich, kdy postupně ustává tvorba pohlavních hormonů ve vaječnících a kdy dochází k projevům hormonální nerovnováhy.

Vyvětlení některých termínů, se kterými se můžete setkat na gynekologii  

ANKETA

Jakou používáte antikoncepci?

hormonální
kondom
nitroděložní tělísko
jinou
žádnou

  
  

ANATOMIE


Čtěte toto poučení !
Copyright (c) 2000 - 2003 GYN.CZ, všechna práva vyhrazena

TOPlist